Sázení stromků  v Rapotíně 26. 10. 2019

Každá minuta je ta správná a pravá na péči o naši krajinu, přírodu potažmo o naši lidskou duši. A dne 26.10.2019 nastala ta pravá chvíle, aby naše rapotínská akční skupina spojila své síly a za podpory podzimních slunečních paprsků se vydala vstříc dobrodružství ve vysazování nového života v podobě ovocných stromů a keřů.

Od vedení obce Rapotín jsme měli vyhrazené 3 místa, kde stromečky zasadit. My jsme si vybrali kouzelné okolí nové přehrady Tulinka. Práce byla rozdělena spravedlivě mezi nás všechny: někdo kopal díry, jiná přihazovala přírodní hnojící substrát, další nosili vodu z přehrady a čtvrtý se zdatně oháněl hráběmi nebo lopatou. Společnou prací jsme vysadili 17 ovocných stromků; slivoně, hrušně, ringle, třešně a 5 keříků. Dospělí byli vzorem pro děti a děti šly na oplátku příkladem dospělým.
Opečený špekáček a dobrý pocit na srdci byl každému odměnou.
Na závěr jsem poděkovala za pomoc a spolupráci všem zúčastněným, stromům a keřům popřála do jejich života, aby se jim u nás v Rapotíně dobře bylo.
Tato akce ve mně zanechala hluboký pocit a má duše povyrostla.
Jistojistě bude další příště a já se na to moc těším. Přidáte se k nám?

Veronika Sáblíková
předsedkyně spolku

Dodání stromů a keřů, také hnojiva, pletiva a tyčí ke stromům na své náklady zajistila firma SUEZ Využití zdrojů a.s., tímto jí děkuji.