Příměstské tábory, 13. - 24. 7. 2020

Příměstské tábory se Spolek rodičů Údolí Desné
Letos jsme si na letní prázdniny připravili celkem 4 témata pro příměstské tábory. Sportovní, taneční, tvořivý a turistický. Kromě posledně zmíněného se všechny odehrály v prostorách ZŠ Rapotín, za poskytnutí zázemí jsme vedení školy velmi vděční.
V prvním termínu 13. -17. 7. 2020 se odehrál první sportovní tábor, byl o něj tak velký zájem, že jsme nakonec vytvořili dvě skupinky po 14ti dětech. Stejně tak tomu bylo o týden později, tedy 20. - 24. 7. 2020, kdy i taneční tábor byl během chvíle přeplněn a rozdělovali jsme děti na dvě skupinky. Poslední skupinka dětí obývající školní areál se pustila do tvoření a malování. Mladí turisté se u školy každé ráno pouze setkali a vycházeli na poznávání okolí. Dva výlety byly trošku delší a to do Lanového centra v Olomouci a výlet na Vřesovou studánku. Ale ani ostatní děti nebyly o výlet ochuzeni. Sporťáci také navštívili již výše zmíněné lanové centrum, tanečnice se jeden den vydaly do Loučné nad Desnou a mladí umělci byli na pěším výletě v Areálu zdraví.

V rámci příměstských táborů jsme ve spolupráci s firmou MK Fruit s.r.o. pro děti připravili akci Den zdraví, která spočívala v představení a ochutnávce různých druhů ovoce a zeleniny. Lektoři z firmy MK Fruit s.r.o. dětem produkty představili, řekli jim, odkud pocházejí, co obsahují za vitamíny a proč jsou pro naše zdraví prospěšné. Děti se také dozvěděly, jak se dají různé druhy ovoce a zeleniny tepelně upravovat, aby si zachovaly co nejvíce vitamínů.

K druhé akci Zdravé pečení jsme si přizvali na pomoc místního pekaře cukráře, který akci připravil a prezentoval. Jednalo se o představení pohárku připraveného z domácího tvarohu a smetany s jahodami. Pan cukrář dětem popsal, jak jednoduše lze "zdravé mlsání" vyrobit, všem rozdal recept a postup přípravy, aby děti mohly doma s rodiči desert vyzkoušet připravit.

Odkaz na fotogalerii

Bylo nám potěšením s Vašimi dětmi trávit čas.
Veronika Sáblíková
předsedkyně spolku

Děkujeme našim finančním podporovatelům: Olomoucký kraj, obce Rapotín, Petrov nad Desnou, Sobotín, Rejchartice, Vernířovice a Vikýřovice, Nadace ČEZ, firma SUEZ CZ a.s., firma PLATIT, a.s. Velmi si této pomoci vážíme.