Zřícenina hradu Brníčko 6. 6. 2020

06.06.2020

 Hrad Brníčko,

Původní plán jít 6. - 7. 6. 2020 stezkou Bílé Opavy byl kvůli předpovědi počasí odložen na lepší časy.
Ale protože hlásili déšť jen v horách, tak jsme využili společně naplánovaného času a místo na sever jsme se v sobotu vydali na jih. Linkovým autobusem jsme dojeli do malé krásné obce jménem Brníčko. 1 km vzdálená zřícenina hradu Brníčko se nám odhalila hned po výstupu z autobusu. Na kopeček, kde trosky stojí, vedla klikatá pěšina, hned zkraje jsme se ale pěkně zapotili První pauzička byla u pozůstatku z dávné historie našeho kraje. Ta v tomto místě sahá do 14. století. Představovali jsme si, čeho všeho byly tyto němé kamenné bytosti svědky a co vše by nám řekly, kdyby dokázaly promluvit.
Naše cesta po modré turistické značce vedla dále přes Dlouhomilov. Mezi vrcholky Malínský vrch a Drážník jsme modrou značku vyměnili za zelenou a pokračovali dále do Šumperka. Tato cesta byla opravdu moc krásná. Nebyla sice bohatá na široké výhledy z vrcholků do vzdáleného údolí, jak je tomu ve vyšších polohách. Naskytlo se nám ale mnoho menších pohledů na krásně tvarované louky a háječky, kterými jsme byli v tu chvíli součástí. Za celý den nespadla ani kapka vody.
Možná to byl jen můj blažený pocit, protože mám k místům kolem Malínského vrchu velmi silné pouto utkané z krásných vzpomínek, ale troufnu si tuto méně známou, přesto dobře dostupnou, trasu doporučit všem.   

Veronika Sáblíková
předsedkyně spolku

Děkujeme našim finančním podporovatelům: Olomoucký kraj, obce Rapotín, Petrov nad Desnou, Sobotín, Rejchartice, Vernířovice a Vikýřovice, Nadace ČEZ, firmy SUEZ CZ a.s., PLATIT, a.s.

Velmi si této pomoci vážíme.