Rejvíz 10. - 11. 8. 2019

16.08.2019

Dvoudenní výlet na Rejvíz

10. -.11. 8. 2019 se uskutečnil další dvoudenní turistický výlet pro děti se Spolkem rodičů Údolí Desné. Vydali jsem se na kouzelné místo zvané Rejvíz.
                              Kliknutím na fotku níže se dostanete do fotoalba:

Výchozí bod byl Rapotín, odkud nás autobusová linka dovezla do Jeseníku. A právě tam začínala ta náročnější pěší část naší výpravy. Z Jeseníku na Rejvíz nás vedla zelená turistická značka. Musím přiznat že to byl pro děti docela náročný výstup, hned zkraje cesty se před námi objevil téměř 4 km dlouhý kopec, na kterém jsme zdolávali převýšení 350 metrů. Pochvalu za tento výkon si zaslouží všechny zúčastněné děti a vedoucí. Na vrcholu Rejvízu už to bylo veselejší co se týče náročnosti trasy, tam je to už jen rovinka. Rejvíz je nádherné místo hlubokých lesů plné zelených rostlin, vysokých stromů a spoustou zvěře. Naše další kroky vedly po dřevěném chodníčku k Velkému mechovému jezírku, kde jsme nějakou dobu setrvali, protože toto místo nás doslova očarovalo. Probouzelo v nás klid, mír a potřebu sblížení s přírodou. Poznávat ji, respektovat a vážit si jí.
Po dostatečném nadýchání se čerstvého vzduchu jsme se vydali do stejnojmenné vesničky. Děti se těšily na jídlo a hlavně na bazén, který byl zarezervovaný jen pro nás. Byla to parádní dvouhodinová pauzička, po které nás už čekal pan domácí z chaty Férovka. Ta nám poskytla zázemí; přátelskou atmosféru, teplou večeři, ubytování, snídani a také krásné upravené okolí plné různých dětských zábavních prvků a malé hřišťátko. Děti pobíhaly po venku ještě za tmy s baterkami. Všech 18 se jich večer sešlo, zalehly do postelí a těšily se na druhý den. Na chatě jsme byli moc spokojení a sem se rozhodně ještě někdy vrátíme. První den jsme ušli 12 km a druhý den nás podobná délka ale po jiné trase čekala zpět. Na zpáteční cestu jsme zvolili červenou turistickou značku, která nás zavedla nejdříve na rozhlednu Zlatý chlum a z ní sestup do Jeseníku na autobus. Někdy je cesta z kopce náročnější než cesta do kopce....

Těšíme se na další zářijový výlet s naší turistickou skupinkou.

Veronika Sáblíková