Rejvíz 10. - 11. 8. 2019

16.08.2019

Dvoudenní výlet na Rejvíz

10. -.11. 8. 2019 se uskutečnil další dvoudenní turistický výlet pro děti se Spolkem rodičů Údolí Desné. Vydali jsem se na kouzelné místo zvané Rejvíz.

Výchozí bod byl Rapotín, odkud nás autobusová linka dovezla do Jeseníku. A právě tam začínala ta náročnější pěší část naší výpravy. Z Jeseníku na Rejvíz nás vedla zelená turistická značka. Musím přiznat že to byl pro děti docela náročný výstup, hned zkraje cesty se před námi objevil téměř 4 km dlouhý kopec, na kterém jsme zdolávali převýšení 350 metrů. Pochvalu za tento výkon si zaslouží všechny zúčastněné děti a vedoucí. Na vrcholu Rejvízu už to bylo veselejší co se týče náročnosti trasy, tam je to už jen rovinka. Rejvíz je nádherné místo hlubokých lesů plné zelených rostlin, vysokých stromů a spoustou zvěře. Naše další kroky vedly po dřevěném chodníčku k Velkému mechovému jezírku, kde jsme nějakou dobu setrvali, protože toto místo nás doslova očarovalo. Probouzelo v nás klid, mír a potřebu sblížení s přírodou. Poznávat ji, respektovat a vážit si jí.
Po dostatečném nadýchání se čerstvého vzduchu jsme se vydali do stejnojmenné vesničky. Děti se těšily na jídlo a hlavně na bazén, který byl zarezervovaný jen pro nás. Byla to parádní dvouhodinová pauzička, po které nás už čekal pan domácí z chaty Férovka. Ta nám poskytla zázemí; přátelskou atmosféru, teplou večeři, ubytování, snídani a také krásné upravené okolí plné různých dětských zábavních prvků a malé hřišťátko. Děti pobíhaly po venku ještě za tmy s baterkami. Všech 18 se jich večer sešlo, zalehly do postelí a těšily se na druhý den. Na chatě jsme byli moc spokojení a sem se rozhodně ještě někdy vrátíme. První den jsme ušli 12 km a druhý den nás podobná délka ale po jiné trase čekala zpět. Na zpáteční cestu jsme zvolili červenou turistickou značku, která nás zavedla nejdříve na rozhlednu Zlatý chlum a z ní sestup do Jeseníku na autobus. Někdy je cesta z kopce náročnější než cesta do kopce....

Těšíme se na další zářijový výlet s naší turistickou skupinkou.

Veronika Sáblíková