18. 3. 2018 Rapotín- Granátová skála - Maršíkov - Velké Losiny - Rapotín

18.03.2018

1. Turistický výlet pro děti

V neděli 18.3.2018 se konal první turistický výlet pro děti, který pořádal SPOLEK RODIČŮ ÚDOLÍ DESNÉ.....

Původně se tento výlet měl uskutečnit už 3.3.2018, ale z důvodu opravdu velkých mrazů jsme zvolili pozdější datum v měsíci březnu. Sice bylo místy poměrně větrno, ale to byla jediná svízel během cesty.

Sraz jsme měli v 9:30 u rapotínské základní školy. Sešlo se nás 12 dětí, 4 dospělí a doprovázel nás také pes, vlastně fenka výmarského ohaře jménem Kery.

Trasu jsme měli jasnou a vedla od školy směrem přes Granátovou skálu, Maršíkov, Velké Losiny a zpět do Rapotína.

Během cesty jsme si s dětmi povídali o místech, které jsme procházeli, děti nahlas četly informační naučné tabule, ze kterých jsme se dozvěděli mnoho zajímavých poznatků. V Maršíkově jsme měli domluvenou prohlídku dřevěného kostela Sv. Michaela. Pan Lichner nás pustil do srdce kostelíka a záživně nám povídal o jeho historii; kdy vznikl, za jakých podmínek, jak je zkonstruován, zmínil důležitá data v "životě" této úchvatné dřevěné roubenky. Bylo vidět, že pan Lichner má ke kostelu opravdu srdečný vztah. Dále naše kroky vedly směrem k Velkým Losinám, kde na nás v Pizzerii Istria čekala výborná pizza a čaj. Po posilnění jídlem nastal ten správný čas pro trochu soutěžení. Děti měly za úkol vyplnit kvíz s 12 otázkami, které se vztahovaly k nově nabytým zážitkům a informacím posbíraných během výletu. Výhry byly opravdu lákavé. Děti se mohly těšit na poukazy do obchodu se sportovním zbožím v Šumperku v hodnotě 400,-/200,-/200,-. Nejúspěšnější v soutěži byla Nela Sedláková, na 2. místě se umístil Patrik Loupanec a 3. místo obsadila Vitkorie Trónová. Bylo to zasloužené a všem třem vítězům gratulujeme.

Do konce cesty nám už zbývalo jen kousíček. Malá přestávka byla v areálu Zdraví ve Velkých Losinách, kde si děti vyhrály na hřišti., zkusily všechny prolézačky, houpačky i klouzačky. Zámeckým parkem jsme prošli zpět do Rapotína, kde u školy proběhlo velké poděkování dětem za to, jak byly úžasné a jak se vzájemně podporovali. Z vydařeného výletu jsme byli všichni tak nadšení, že jsme rovnou začali na duben plánovat další. Budeme se těšit, že se k nám přidají i další děti. Informace rodiče dostanou prostřednictvím školy, za což škole velmi děkujeme.

Těšíme se na příště, za všechny Veronika Sáblíková

A teď v bodech:

Ušli jsme 13 km
Cesta i s pauzami trvala 6 hodin
Nejnižší místo 370 m.n.m.
Nejvyšší místo 501m.n.m.